Borsa Haberleri

Intel ve DigitalBridge, Üretici Yapay Zekâ Şirketi Kurdu

January 3, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Intel ve DigitalBridge, Üretici Yapay Zekâ Şirketi Kurdu

Intel (INTC), yatırım şirketi DigitalBridge Group (DBRG) işbirliğiyle Articul8 AI isimli üretici yapay zekâ odaklı yeni bir şirket kurduğunu duyurdu.

Intel ve DigitalBridge tarafından yapılan açıklamada, Articul8 AI’ın kurumsal müşterilere “tam yığın, dikey olarak optimize edilmiş ve güvenli bir üretici yapay zekâ yazılım platformu” sunacağı belirtildi.

Intel CEO’su Pat Gelsinger “Derin yapay zekâ ve kurumsal düzeyde üretici yapay zekâ dağıtımları ile Articul8, Intel ve daha geniş müşteri ve iş ortakları ekosistemimiz için somut iş sonuçları sunmak üzere iyi bir konuma sahip. Intel, yapay zekâyı her yerde hızlandırırken, Articul8 ile işbirliğimizin devam etmesini dört gözle bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Intel’in Veri Merkezi ve Yapay Zekâ Grubu’nun eski başkan yardımcısı ve genel müdürü Arun Subramaniyan, Articul8’in CEO’su olarak görev alacak.

Yeni şirketin değeri henüz açıklanmadı ve Intel de şirketin yüzde kaçına sahip olacağını belirtmedi.

Intel ve DigitalBridge’in yanı sıra Articul8’in diğer yatırımcıları arasında Fin Capital, Mindset Ventures, Communitas Capital, GiantLeap Capital, GS Futures ve Zain Group gibi girişim yatırımcıları yer alıyor.

Intel ve DigitalBridge, Üretici Yapay Zekâ Şirketi Kurdu

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters