Borsa Haberleri

Intel Mobileye Halka Arzının İlk Gününde 30% Yükseldi!

October 27, 2022 • 1 dakika okuma süresi
Intel Mobileye Halka Arzının İlk Gününde 30% Yükseldi!

●    Mobileye Global (MBLY) hisseleri ABD’deki lansmanın ardından çarşamba günü öğleden sonraki işlemlerde 30% değer kazandı. Böylece Intel (INTC) şirketinin otonom sürüş teknolojisi birimi 21,8 milyar dolar şeklinde değerlendi. Yatırımcılara göre bu rakam 2022 yılındaki son büyük ölçekli halka arz olabilir.

● Lansman, Mobileye’ın halka arzın ilk döneminde hedeflediği 50 milyar dolarlık değerlemenin ancak üçte biriyle yetinmek durumunda kaldığı çalkantılı bir dönem sonrası yapıldı.

Mobileye iletişim direktörü Dan Galves konuya ilişkin olarak, “Değerleme beklediğimiz gibi olmadı. Yine de halka açık şirket konumuna gelerek daha fazla değer kazanacağımızı düşünüyorum.” dedi.

● Galves, Mobileye için müşteri çekmek adına ürün görünürlüğü kazanmanın da önemli olduğunu belirtti. Geçtiğimiz yıl Zeekr ile birlikte lansmanı yapılan SuperVision ürününü işaret ederek, halka arzın doğru zamanda yapıldığını ifade etti.

Intel Mobileye Halka Arzının İlk Gününde 30% Yükseldi!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters