Borsa Haberleri

Intel, İsrail’de 25 Milyar Dolarlık Çip Fabrikası Açacak

June 19, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Intel, İsrail’de 25 Milyar Dolarlık Çip Fabrikası Açacak

İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu, Intel’in (INTC) ülkede 25 milyar dolarlık “eşi benzeri görülmemiş dev” bir ileri teknoloji çip üretim fabrikası kurmayı planladığını açıkladı. 

İsrail Maliye Bakanlığı’na göre anlaşma kapsamında şirket, 2027 yılına kadar Kiryat Gat bölgesinde bir fabrika açacak. Bakanlığın dün Twitter üzerinde paylaştığı bilgilere göre, “Bu, İsrail’de şimdiye kadar yapılan en büyük yatırım.” denildi. 

İsrail’de 1974 yılından bu yana faaliyet gösteren ve ülkede çeşitli fabrikaları bulunan Intel’den bir yetkili de CEO Pat Gelsinger’in dünya çapında üretim kapasitesini genişletmeyi hedefleyen “IDM 2.0” stratejisini desteklemek amacıyla şirketin “İsrail’deki üretim kapasitesini genişletme amacını” doğruladı.

Intel, İsrail’de 25 Milyar Dolarlık Çip Fabrikası Açacak

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: MarketWatch