Borsa Haberleri

Intel Hisselerinde Düşüş: Almanya Fabrika Planlarında Gelişme

December 20, 2022 • 1 dakika okuma süresi
Intel Hisselerinde Düşüş: Almanya Fabrika Planlarında Gelişme

Berlin’den daha fazla sübvansiyon almadığı takdirde Almanya’da yeni bir tesis kurma planlarını erteleyeceğine dair haberlere yatırımcıların verdiği tepki nedeniyle, Intel (INTC) hisseleri pazartesi günü 1% düştü.

● Intel (INTC), ilk olarak 2023’ün ilk yarısında Almanya’nın doğusundaki Madgeburg kentinde fabrika açmayı planlıyordu. Ancak Alman basınında çıkan haberlerde, Intel (INTC)’in çip fabrikası kapasite artırımı projesinde frene bastığı belirtildi.

Eğer yazılarımızı mobil uygulamamızdan okuyorsan, ilgili tüm hisselere aşağıdaki şirket logolarından ulaşabilirsin.

● Almanya’da çıkan Volksstimme gazetesine göre Intel (INTC), artan enerji ve ham madde maliyetleri nedeniyle daha fazla desteğe ihtiyaç duydukları konusunda resmi makamları bilgilendirdi. Haberde, tesisin ilk maliyetinin Intel (INTC) tarafından 18 milyar dolar olarak tahmin edildiği fakat cari maliyetin 21 milyar doları aşması beklendiği bildirildi.

● Wall Street analistleri, Intel (INTC) hisseleri için “TUT” seviyesinde bir konsensüs tavsiyesinde bulunuyor.

Intel Hisselerinde Düşüş: Almanya Fabrika Planlarında Gelişme

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha