Borsa Haberleri

Intel Hisseleri Kötü Bilanço Sonrası Çakıldı!

January 27, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Intel Hisseleri Kötü Bilanço Sonrası Çakıldı!

Beklentileri karşılamayan dördüncü çeyrek bilançosu ve Pat Gelsinger yönetimindeki şirketin önünde aşması gereken engellerin olduğunu gösteren ilk çeyrek tahminleri nedeniyle, Intel (INTC) kapanış sonrası işlemlerde 6%’dan fazla değer kaybetti.

● Intel (INTC) 31 Aralık itibarıyla sona eren dönemde 14,04 milyar dolar gelir üzerinden hisse başı 10 sent kazanç kaydetti. Müşteri Bilişim segmenti geliri ile Veri Merkezi-Yapay Zeka segmenti geliri tepetaklak oldu ve bir önceki yılın aynı dönemine göre sırasıyla 36% ve 33% düştü.

● Analistlerin konsensüsüne göre Intel (INTC)’in hisse başına 20 sent olmak üzere 14,5 milyar dolar kazanç elde etmesi bekleniyordu.

● Gelsinger’in geçiş sürecinde Intel (INTC)’e yardımcı olmaya çalıştığı ancak henüz olgunlaşmamış dökümhaneden, geçen yılın aynı dönemine göre 30% artışla bu çeyrekte 319 milyon dolar gelir elde edildi.

Intel Hisseleri Kötü Bilanço Sonrası Çakıldı!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha