Borsa Haberleri

Intel Çalışan Maaşlarını Kısıyor: CEO Maaşını 25% İndirdi!

February 1, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Intel Çalışan Maaşlarını Kısıyor: CEO Maaşını 25% İndirdi!

Intel (INTC) ticari gerileme dönemini şirket genelinde personel maaşlarını düşürerek atlatmaya çalışıyor. Orta kademe çalışanlara 5% ücret kesintisi uygulanırken, üst kademe yöneticilerin ücretleri 10-15% oranında düşürüldü. CEO Pat Gelsinger’in maaşı ise 25% azaldı.

Intel’den yapılan açıklamada, “Bu değişiklikler yönetim kadromuzu daha fazla etkileyecek ve dönüşümümüzü hızlandırarak uzun vadeli stratejimizi gerçekleştirmek için gereken yatırımları ve genel iş gücünü desteklemeye yardımcı olacak.” denildi.

Intel geçen hafta yaptığı açıklamada, hissedarların sermaye getirilerinde bir kesinti yapılmayacağını ve şirketin rekabetçi bir temettü dağıtımında kararlı olduğunu duyurmuştu.

● Hisse, ilk çeyrek tahminlerinden çok uzak kalmasının ardından geçen hafta değer kaybetmişti. Tahminlerin tutmaması, yakın zamanda şirketin nakdi varlıklarına dikkat çeken endişeli analistler açısından çok şaşırtıcı oldu.

Intel Çalışan Maaşlarını Kısıyor: CEO Maaşını 25% İndirdi!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha