Borsa Haberleri

Intel California’da 140 Kişiyi İşten Çıkaracak

August 21, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Intel California’da 140 Kişiyi İşten Çıkaracak

The Business Journals’ın haberine göre Intel (INTC), Folsom’daki ofisinde 89 ve California’daki ofislerinde 51 çalışanı işten çıkaracak.

İşten çıkarmaların geçen hafta eyalet istihdam yetkililerine bildirildiği ve ay sonunda yürürlüğe gireceği belirtildi. USA Today, mayıs ayında çip devinin maliyetleri düşürmek için işgücünde kesintiye gitmeyi planladığını duyurmuştu.

Şu an birçok teknoloji şirketi işten çıkarmalar gerçekleştiriyor. Bu yılın başlarında Google’ın ana şirketi Alphabet (GOOGL) yaklaşık 12.000 kişiyi işten çıkarmayı planladığını duyurmuştu. 

Mart ayında da Meta Platforms (META) yaklaşık 10.000 kişiyi işten çıkaracağını ve 5.000 açık pozisyonu doldurma planlarında frene basacağını söylemişti. 

Intel California’da 140 Kişiyi İşten Çıkaracak

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha