Borsa Haberleri

Insmed Neden 128% Ralli Yaptı?

May 28, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Insmed Neden 128% Ralli Yaptı?

Nadir hastalık tedavileri üzerine odaklanan ABD’li biyofarma şirketi Insmed (INSM) bugün piyasa öncesi işlemlerde 130%’a yakın değer kazandı. Peki neden?

Insmed’in deneysel bir ilacı, yakından izlenen bir Faz 3 denemesinde hava yolu hastalığı olan hastaların akciğer sorunlarını başarılı bir şekilde azalttığını gösterdi. 

İlaç, bronşektazili hastalarda pulmoner alevlenmeleri plaseboya kıyasla yaklaşık 20% oranında azaltarak denemenin birincil son noktasına ulaştı. ASPEN çalışması olarak adlandırılan deneme, ilacın iki dozajını test etti ve şirket her ikisinin de pulmoner alevlenme oranlarını önemli ölçüde azalttığını söyledi. 

Insmed Neden 128% Ralli Yaptı?

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: StatNews