Borsa Haberleri

Insider Satışları: Hangi Insider Ne Kadar Sattı?

September 28, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Insider Satışları: Hangi Insider Ne Kadar Sattı?

Bugün çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren şirketlerin üst düzey yetkilileri insider satışları yaptı.

Peki, nedir bu insider satışı? Bir şirketin çalışanlarının veya imtiyazlı hisse sahiplerinin (yönetim kurulu, genel kurul vb.) hisselerini satmasına “insider” satışı adı verilir. 

  • Earthstone Energy (ESTE) Yönetim Kurulu Başkanı Frank Lodzinski, 1,05 milyon dolara toplamda 51.968 ESTE hissesi sattı. 
  • Salesforce (CRM) CEO’su Mark Benioff, 3 milyon doların biraz üzerinde bir miktar karşılığında toplam 15 bin CRM hissesi sattı. Benioff’un yanı sıra şirketin COO’su Brian Milham 341 bin 697 dolar karşılığında 1.663 ve CTO Parker Harris de 256 bin 838 dolar karşılığında 1.250 hisse sattı.
  • Atlassian (TEAM) ortak kurucu ve ortak CEO’su Scott Farquhar ve Michael Cannon kişi başı 8.241 insider satışı yaptı. İkili bu satıştan toplamda 3,16 milyon dolar elde etti.
  • Williams-Sonoma (WSM) CEO’su Laura Alber ortalama 150 dolardan toplamda 100 bin adet WSM hissesi sattı. Alber, bu satıştan 15 milyon dolar kazandı.
  • FirstCash (FCFS) Direktörü Douglas Richard Rippel 25 Eylül’de 3,5 milyon dolar karşılığında 35.653 hisse, 26 Eylül’de de 405 bin 983 dolara 4.141 hisse sattı. 

Insider Satışları: Hangi Insider Ne Kadar Sattı?

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha1, 2, 3, 4