Tesla

Insider Satışları Başladı: Hangi Insider Ne Kadar Sattı?

April 10, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Insider Satışları Başladı: Hangi Insider Ne Kadar Sattı?

Nasdaq Composite endeksi, geçen haftayı 90 puan düşüşle kapatmıştı. Ancak yatırımcıların gözü Tesla (TSLA) ve Robinhood (HOOD)gibi şirketlerden gelen insider satışlarında. 

Peki, nedir bu insider satışı? Bir şirketin çalışanlarının veya imtiyazlı hisse sahiplerinin (yönetim kurulu, genel kurul vb.) hisselerini satmasına “insider” satışı adı verilir. 

  • DICK’S Sporting Goods (DKS) Direktörü Anne Fink, hisse başına ortalama 139.08 dolardan toplam 3.174 DKS hissesi sattı. 
  • Robinhood (HOOD) CEO’su Vladimir Tenev toplam 83.333 insider satışı yaptı. CEO, hisse başına ortalama 9.74 dolardan yaptığı satıştan 811.78 dolar elde etti. 
  • Tesla (TSLA) CFO’su Zachary Kirkhorn ortalama 197.31 dolardan 3.750 adet Tesla hissesi sattı. 
  • Five Below (FIVE) Direktörü Ronald L. Sargent 10.000 hisse ile en büyük satışı yapan insider’lardan oldu. Sargent bu satıştan 2.06 milyon dolar elde etti. 

Insider Satışları Başladı: Hangi Insider Ne Kadar Sattı?

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: TradingView