Borsa Haberleri

Insider Alımları ve Satışları: Kim, Ne Alıp Sattı?

Insider Alımları ve Satışları: Kim, Ne Alıp Sattı?
Google News Icon Takip Et

Geçtiğimiz günlerde bazı şirketlerin üst düzey yetkilileri insider alımları ve satışları yaptı. Kim ne kadar alım satım yapmış senin için derledik.

İyi de, insider alımı ve satışı nedir? diyor olabilirsin. Bir şirketin çalışanlarının veya imtiyazlı hisse sahiplerinin (yönetim kurulu, genel kurul vb.) şirket hisseleri satın almasına “insider” alımı adı verilir. Aynı şekilde bu yetkililerin şirket hisseleri satmasına da insider satışı adı verilir. 

🤝 Insider Alımları:

🎯 PENN Entertaiment (PENN) CFO’su Felicia Hendrix hisse başına 22,41 dolardan toplam 11 bin 162 insider alımı yaptı. Hendrix bu işlem için yaklaşık 250 milyon 140 dolar ödeme yaptı. Son satım alımla birlikte CFO’nun sahip olduğu PENN hisse sayısı 27 bin 975’e yükseldi.

🎯 LoanDepot (LDI) CEO ve Başkanı Frank Martell, 5-7 Eylül tarihleri arasında 1,9 dolar ile 2 dolar aralığında fiyatlardan toplam 50 bin hisse alımı yaptı. Martell, bu işlem için yaklaşık 100 bin dolar ödedi. 

🎯 GlobalStar (GSAT) Yönetim Kurulu Başkanı James Monroe III, hisse başına 1,52 dolardan toplam 5.080.416 hisse satın aldı. Bu işlem için Monroe 7.722.232 dolar ödedi. 

🤝 Insider Satışları:

🎯 Intuit (INTU) üst düzey yetkilisi Mark Notarainnin 5 Eylül’de 7,3 bin hisse satışı yaptı ve bu işlemden 3,99 milyon dolar elde ettii. 

🎯 Workday (WDAY) Genel Danışmanı Richard Sauer, 6 Eylül’de 6,04 milyon dolar karşılığında toplam 24,4 bin hisse sattı. 

🎯 Fastly (FSLY) yetkilisi Artur Bergman 5 Eylül’de toplam 87 bin hissesini 2,09 milyon dolara karşılığında elden çıkardı.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing1, 2, 3, The Fly1, 2, 3