Borsa Haberleri

Insider Alımları ve Satışları: Kim, Ne Alıp Sattı?

October 3, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Insider Alımları ve Satışları: Kim, Ne Alıp Sattı?

Geçtiğimiz günlerde bazı şirketlerin üst düzey yetkilileri insider alımları ve satışları yaptı. Kim ne kadar alım satım yapmış senin için derledik.

İyi de, insider alımı ve satışı nedir? diyor olabilirsin. Bir şirketin çalışanlarının veya imtiyazlı hisse sahiplerinin (yönetim kurulu, genel kurul vb.) şirket hisseleri satın almasına “insider” alımı adı verilir. Aynı şekilde bu yetkililerin şirket hisseleri satmasına da insider satışı adı verilir. 

  • Insider Alımları:

🎯 Coty (COTY) Direktörü Maria Aramburuzabala, 28 Eylül’de 5,4 milyon dolara 500 bin hisse satın aldı.

🎯 MSP Recovery (LIFW) Direktörü Frank Quesada, 29 Eylül’de 1,5 milyon dolar karşılığında toplam 6,9 milyon insider alımı yaptı.

  • Insider Satışları:

🎯 Airbnb (ABNB) strateji yöneticisi Nathan Blecharczyk, hisse başına ortalama 133 dolardan toplam 40 bin hisse sattı. Yönetici, bu işlemden toplam 5,3 milyon dolar elde etti.

🎯 Walmart (WMT) CEO’su Douglas McMillon, 28 Eylül’de 162,4 dolardan toplam 9,7 bin hisse sattı.

🎯 Salesforce (CRM) CEO’su Marc Benioff, 28 Eylül’de toplam 15 bin CRM hissesini 3,04 milyon dolar karşılığında sattı. 26 Eylül’de de 15 bin insider hissesi satan Benioff’un sahip olduğu Salesforce hisse sayısı 15.401.166 oldu. 

🎯 Blackstone (BX) Direktörü Joseph Baratta 8 milyon dolar karşılığında toplam 74,5 bin hisse sattı.  

Insider Alımları ve Satışları: Kim, Ne Alıp Sattı?

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: The Fly1, 2, 3, Seeking Alpha1, 2, 3