Borsa Haberleri

Insider Alımları ve Satışları: Kim, Ne Alıp Sattı?

Insider Alımları ve Satışları: Kim, Ne Alıp Sattı?
Google News Icon Takip Et

Geçtiğimiz günlerde bazı şirketlerin üst düzey yetkilileri insider alımları ve satışları yaptı. Kim ne kadar alım satım yapmış senin için derledik.

İyi de, insider alımı ve satışı nedir? diyor olabilirsin. Bir şirketin çalışanlarının veya imtiyazlı hisse sahiplerinin (yönetim kurulu, genel kurul vb.) şirket hisseleri satın almasına “insider” alımı adı verilir. Aynı şekilde bu yetkililerin şirket hisseleri satmasına da insider satışı adı verilir. 

  • Insider Alımları:

🎯 GameStop (GME) Direktörü Alain Attal, 8 Eylül’de toplamda 266,7 bin dolar karşılığında 15 bin hisse satın aldı.

🎯 Porch Group (PRCH) CFO’su Matt Ehrlichman, 7 Eylül’de 757 bin insider alımı yaptı ve bu hisseler karşılığında toplam 609 bin dolar ödedi. 

  • Insider Satışları:

🎯 Liberty Energy (LBRT) direktörü Ken Babcock 6 Eylül’de hisse başına 17,92 dolardan toplam 58 bin 823 adet hisse sattı.

🎯 McKesson Tyler (MCK) CEO’su Brian Tyler, 8 Eylül’de hisse başına 422,58 dolardan toplam 25 bin 246 adet hisse sattı. Tyler, bu işlemden 10,6 milyonun üzerinde bir gelir elde etti.

🎯 MongoDB (MDB) üst düzey yetkilisi Cedric Pech, 7 Eylül’de 6,11 milyon dolara 16,1 bin hisse sattı. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: The Fly1, 2, 3, 4, 5