Borsa Haberleri

Insider Alımları: Üst Düzey Yöneticiler Dipten Alıyor!

May 8, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Insider Alımları: Üst Düzey Yöneticiler Dipten Alıyor!

Borsaları ve yatırımcıları sallayan bankacılık krizine paralel, bölgesel bankaların üst düzey yöneticileri şirket hisselerindeki sert düşüşleri fark etmiş olacaklar ki son bir haftadır dipten alımlar yapıyorlar. 

“İyi ama, “insider” alımı nedir?” diyor olabilirsin: Bir şirketin çalışanlarının veya imtiyazlı hisse sahiplerinin (yönetim kurulu, genel kurul vb.) hisse satın alımlarına “insider” alımı adı verilir. 

VerityData verilerine göre geçen haftanın en büyük insider satın alımlarına yakından bakalım:

  1. Zions Bancorp (ZION): Zions Başkanı Scott McLean’in 28 Nisan’daki 1 milyon dolar değerinde hisse satın alımıyla başı çektiği Zions Bancorp’ta, bir dizi üst düzey yetkili toplamda 2 milyon dolar değerinde hisse satın aldı. 
  2. Impinj (PI): Yönetim Kurulu Başkanı Steve Sanghi, 1 Mayıs’ta Impinj’den 2 milyon dolar değerinde hisse satın aldı. 
  3. Lakeland Financial (LKFN): Şirketten iki üst düzey yönetici 28 Nisan’da toplam 1 milyon dolar değerinde hisse satın aldı. 
  4. US Bancorp (USB): Direktör Scott Wine, 28 Nisan’daki 1 milyon dolarlık hisse satın alımıyla ilk insider alımını gerçekleştirdi. 
  5. Wolfspeed (WOLF): Şirketin CEO’su 28 Nisan’da 753 bin dolar değerinde hisse satın aldı. 

Insider Alımları: Üst Düzey Yöneticiler Dipten Alıyor!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC