BIST Şirket Haberleri

İmaş Makina 525% Bedelsiz Sermaye Artırımını Nasıl Gerçekleşecek?

April 17, 2023 • 1 dakika okuma süresi
İmaş Makina 525% Bedelsiz Sermaye Artırımını Nasıl Gerçekleşecek?

İmaş Makina (IMASM) ödenmiş sermayesi bugün 37 milyon TL’den 525% oranında bedelsiz olarak 194,25 milyon TL’ye yükseltilecek.

17 Nisan 2023 tarihi itibarıyla portföyünde IMASM hissesi bulunduran tüm yatırımcılar bedelsiz sermaye artırımından yararlanabilecek.

Hissenin 525% oranında bölünmeye gitmesiyle birlikte, portföyünde 100 lotu bulunan yatırımcının 625 lotu olacak.

Bölünme Sonrası Hissenin Fiyatı Kaç TL Olacak?

İmaş Makina güncel fiyatında bölünürse (17 Nisan 2023 – 396,59 TL) bugün düzeltilmiş pay fiyatı olan 63,44 TL‘den işlem görecek.

Bedelsiz Sermaye Artırım için Başvuru Yapmaya Gerek Var mı?

Midas yatırım hesabında, İmaş Makina (IMASM) hissesi bulunan yatırımcıların bedelsiz sermaye artırımı için herhangi bir işlem yapmasına gerek yoktur.

Bölünmeden elde edilen lotlar otomatik olarak yatırım hesabına yansıtılır ve hisse düzeltilmiş fiyattan işlem görmeye başlar.

İmaş Makina 525% Bedelsiz Sermaye Artırımını Nasıl Gerçekleşecek?

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Kamuyu Aydınlatma Platformu