Borsa İstanbul

İmalat Sanayi Kapasite Kullanım Oranı Arttı

April 24, 2024 • 1 dakika okuma süresi
İmalat Sanayi Kapasite Kullanım Oranı Arttı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) verilerine göre nisan ayında imalat sanayisi genelinde kapasite kullanım oranı aylık bazda 0,5 puan artış kaydetti ve 76,7 seviyesine yükseldi.

İmalat sanayisinde faaliyet gösteren 1727 iş yeri tarafından verilen cevapların toplulaştırılarak oluşturulduğu değerlendirmeye göre imalat sanayisi genelinde kapasite kullanım oranı, nisanda geçen aya oranla 0,5 puan artarak yüzde 76,7 oldu.

Mevsimsel etkilerden arındırılmış kapasite kullanım oranı ise (KKO-MA) geçen aya göre 0,2 puan azalarak yüzde 77’ye geriledi.

İmalat Sanayi Kapasite Kullanım Oranı Arttı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: TCMB