Borsa Haberleri

Illumina Kanser Testi Üreten Birimini Satacak

Aralık 18, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Illumina Kanser Testi Üreten Birimini Satacak

Illumina (ILMN) cuma günü bir federal temyiz mahkemesinin 2021 yılında 7,1 milyar dolarlık satın alma işlemini rekabete aykırı bulmasının ardından Grail birimini satacağını açıkladı.

Gen dizileme ürünleri üreten Illumina yaptığı açıklamada, Grail’i satmanın yanı sıra mahkemenin kararını temyize götürmeyeceğini söyledi. Ekim ayında Avrupalı düzenleyiciler Illumina’nın antitröst gerekçelerle Grail’i elden çıkarmasını istemişti. Şirket, Avrupa Komisyonu’nun anlaşma üzerinde yargı yetkisine sahip olmadığını savunmuştu.

Grail, kanserin erken belirtilerini tespit etmek için bir kan testi üretiyor. Illumina, Grail’i 2024 yılının ikinci çeyreğinin sonuna kadar elden çıkarmayı beklediğini söyledi.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: MarketWatch

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti