Borsa Haberleri

İlk Tesla Kamyonu Teslim Edildi

December 2, 2022 • 2 dakika okuma süresi
İlk Tesla Kamyonu Teslim Edildi

Tesla CEO’su Elon Musk, ilk Semi kamyonunu perşembe günü PepsiCo’ya (PEP) teslim etti. Aracın fiyatı, üretim planları veya ne kadar yük taşıyabileceği konusunda herhangi bir öngörüde bulunulmadı.

Tesla’nın Nevada tesisindeki bir etkinlikte konuşma yapan Musk, pil enerjili uzun yol kamyonunun otoyol emisyonlarını azaltacağını, güç ve güvenlik açısından mevcut dizel modellerden daha iyi performans göstereceğini ve Tesla’nın eli kulağında olan Cybertruck kamyonetinde kullanacağı hızlı şarj teknolojisini de içereceğini ifade etti.

Tesla başkanı Robyn Denholm geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, bu yıl 100 adet Semi üretebileceklerini açıklamıştı. Musk, Tesla’nın 2024’te 50 bin adet kamyon üretmeyi hedefleyeceğini belirtti.

Eğer yazılarımızı mobil uygulamamızdan okuyorsan, içerikte bahsi geçen tüm hisselere aşağıdaki şirket logolarından ulaşabilirsin.

Tesla kamyonuyla ilk kargo seferini, Nevada’da gerçekleştirilen lansman etkinliği katılımcılarına atıştırmalık dağıtmak için yapan PepsiCo, 2017’de 100 kamyon siparişi vermişti.

Brewer Anheuser-Busch, United Parcel Service (UPS) ve Walmart (WMT) Semi siparişi veren diğer şirketler arasında. Tesla, gelen siparişler veya müşterilere yapılan teslimatlar hakkında detaylı bilgi vermedi. Gelecekteki alıcılar için toplam sahip olma maliyetinin dizel alternatiflerine kıyasla ne kadar olacağına dair bir tahminde de bulunmadı.

İlk Tesla Kamyonu Teslim Edildi

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters