Kripto Para Haberleri

Ilımlı Bitcoin Fiyatları, Bu Madencilere Olumlu Yansıyor – Bernstein

May 13, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Ilımlı Bitcoin Fiyatları, Bu Madencilere Olumlu Yansıyor – Bernstein

Bernstein analistleri, istikrarlı Bitcoin fiyatlarının kripto para madencilerine bir dizi fayda sağladığına inanıyor: Analistlere göre, lider kripto para biriminde dev fiyat oynaklıkları olmaması ve özellikle Bitcoin’in 20 Nisan’daki dördüncü yarılanmasından sonra 50 ile 60 bin dolar aralığında seyretmesi, madencilik operasyonları için oldukça elverişli bir durum sağladı.

Bitcoin madencilerinin gerçekleştirdikleri işlem başına aldıkları ödülü yarı yarıya azaltan ve bu yıl nisan ayında gerçekleşen yarılanmanın madencilik sektörünü zorlaması bekleniyordu. Ancak yarılanma sonrası Bitcoin’de izlenen “yatay” fiyat hareketi rekabetçi baskıları hafifletti ve operasyonel maliyetler iki katına çıksa bile madencilerin kârlılıklarını korumalarını sağladı. 

Bernstein analistleri “Yatay Bitcoin fiyatları aslında düşük maliyetli madenciler için faydalıdır; pazar paylarını konsolide etmelerine ve agresif sermaye harcamaları ile birleşme ve satın alma planlarını, sadece pazardaki konumlarını korumak için durmaksızın artan harcamaların desteği olmadan yürütmelerine olanak tanıyor.” yorumunu yapıyor.

Sektörün önde gelen madencileri arasında yer alan CleanSpark (CLSK) ve Riot Platforms (RIOT), güçlü Bitcoin bakiyeleri ve nakit pozisyonlarıyla sınıfının en iyisi üretim maliyetleriyle faaliyet göstermeleriyle dikkat çekiyor. 

Ayrıca Riot, Corsicana’daki yeni bir tesiste fiili kapasitesini üç katına çıkararak 31,5 EH/s’ye yükseltme planıyla operasyonlarını genişletiyor. CleanSpark da Mississippi ve Wyoming’de yeni sahalar satın alarak 75MW’lık kapasitesini artırıyor. 

Bernstein, bu önde gelen madencilerin hem organik büyüme hem de satın almalar yoluyla pazar payı konsolidasyonunu sürdürmelerini bekliyor. Bu nedenle analistler, 2025 yılına kadar CleanSpark ve Riot’un ağ kontrol oranının şu anki 4,7% seviyesinden 6%’ya yükselmesini bekliyor. 

Ilımlı Bitcoin Fiyatları, Bu Madencilere Olumlu Yansıyor - Bernstein

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing