BIST Şirket Haberleri

İkinci El Araç Fiyatı Sıfır Fiyatını Geçemeyecek

İkinci El Araç Fiyatı Sıfır Fiyatını Geçemeyecek
Google News Icon Takip Et

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, TBMM’de gazetecilere açıklamalarda bulundu.

İkinci el araç fiyatlarındaki durumla ilgili bilgi veren Bolat, “İkinci el araç fiyatı sıfır fiyatını geçemeyecek. Bu konuya ilişkin tüm online satış siteleri ile görüşüldü. Temmuz-Ağustos gibi fiyatlarda dengelenmeyi göreceğiz” dedi.

6 Ay 6 Bin Kilometre Kısıtlaması Uzatılmıştı 📅

Ticaret Bakanlığı bugün otomotiv sektöründe ‘6 ay 6 bin kilometre’ kısıtlamasına ilişkin düzenlemenin uygulama süresinin 6 ay süreyle uzatıldığını açıklamıştı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Ticaret Bakanlığı, otomotiv sektöründe “6 ay 6 bin kilometre” kısıtlamasına ilişkin düzenlemenin uygulama süresinin 1 Ocak 2024’e kadar 6 ay uzatıldığını duyurdu.

Açıklamada, otomotiv sektöründe son birkaç aydır arz talep dengesine aykırı şekilde cereyan eden fahiş fiyat oluşumlarının ve haksız ticari uygulamaların önüne geçmek amacıyla otomotiv üretici ve distribütörleri, yetkili bayiler ve oto galeri temsilcilerinin 19 Haziran 2023 tarihinde kapsamlı görüşmeler yaptığı belirtildi.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı