Borsa Yorumları

İkinci Çeyrekte Muhteşem Yedili Dışındakiler Kazanacak – BofA

İkinci Çeyrekte Muhteşem Yedili Dışındakiler Kazanacak – BofA
Google News Icon Takip Et

Bank of America, ikinci çeyrekte teknoloji devlerinin oluşturduğu Muhteşem Yedili dışındaki S&P 500 şirketlerinden oluşan “Diğer 493” şirketlerinin beş çeyrek süren durgunluğun ardından ilk kez kâr büyümesi sergileyeceğini öngörüyor. 

Bank of America’ya göre, bu gelişme teknoloji sektöründeki büyümenin hız kaybetmesiyle piyasa kazançlarının genişlemesiyle gelebilir. 

Aralarnda Ohsung Kwon ve Savita Subramanian’ın bulunduğu BofA analistleri, ABD şirketlerinin ikinci çeyrek bilançoları için piyasa beklentilerine kıyasla daha ılımlı bir görünüme sahip.

Piyasa beklentileri, hisse başına kârın ikinci çeyrekte yıllık bazda 9% artacağını öngörürken, BofA analistleri 2%’lik bir artış görmeyi bekliyor. Bu tahmin, tarihsel ortalamalarla uyumlu ancak 2022’nin dördüncü çeyreğinden bu yana en düşük seviyeye işaret ediyor. 

Ancak Bank of America’ya göre, teknoloji sektörünün hızlı büyümesi yavaşlamaya başladıkça, “Diğer 493” şirketler tarafından temsil edilen daha geniş piyasa bilanço büyümesi için hazır:

İkinci çeyreğin, Diğer 493 şirket için 2022’nin dördüncü çeyreğinden bu yana ilk hisse başına kâr büyümesine işaret etmesi beklenirken, Muhteşem Yedili’nin büyümesinin üst üste yavaşlaması ve üçüncü çeyrekte bu zayıflığın devam etmesi bekleniyor.” 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Benzinga