Borsa Haberleri

İki Kripto Para Şirketi Birleşiyor: Hut 8 ve US Bitcoin

February 8, 2023 • 2 dakika okuma süresi
İki Kripto Para Şirketi Birleşiyor: Hut 8 ve US Bitcoin

Hut 8 Mining (HUT)’in US Bitcoin ile tam hisse birleşmesi yaptığını ve birleşik şirketin yaklaşık 990 milyon dolar değerinde olduğunu duyurmasının ardından salı günü kripto para madenciliği hisseleri negatif tarafta işlem gördü.

● OANDA analisti Edward Moya, “Kısa vadeli kripto görünümünde yasal çerçeve risklerinin ve küçük ölçekli şokların yayılmasından kaynaklı risklerin yoğunluğu sürdüğünden, kripto madenciliği alanında konsolidasyon görmeye devam edeceğiz.” dedi.

● Hut 8 (HUT) CEO’su Jaime Leverton’un, işletme maliyetlerini BTC ve HODLed satışı yaparak ve/veya borç opsiyonlarını araştırarak karşılayacaklarını ifade etmesi ilginç bir gelişme olarak görülüyor. Hut 8 (HUT) birleşme sürecinin tamamlanmasının ardından ileriye dönük mali stratejisini gözden geçirecek.

● Anlaşmaya göre Toronto merkezli Hut 8 (HUT), beşe bir ters hisse bölünmesi uygulayacak ve US Bitcoin sahiplerine ellerinde bulunan US Bitcoin hissesi başına 0,6716 Hut 8 hissesi verilecek. Mevcut Hut 8 ve US Bitcoin sahipleri birleşik şirkette 50% pay sahibi olacak.

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha