BIST Şirket Haberleri

İhlas Haber Ajansı 154,6% Bedelsiz Sermaye Artırımı Nasıl Gerçekleşecek?

June 26, 2023 • 2 dakika okuma süresi
İhlas Haber Ajansı 154,6% Bedelsiz Sermaye Artırımı Nasıl Gerçekleşecek?

İhlas Haber Ajansı (IHAAS), şirket sermayesini 64 milyon TL’den 154,6% oranında bedelsiz olarak 163 milyon TL’ye yükseltecek.

Bölünme gününe kadar portföyünde İhlas Haber Ajansı hissesi bulunan tüm yatırımcılar bedelsiz sermaye artırımından yararlanabilecek.

Hissenin 154,6% oranında bölünmeye gitmesiyle birlikte 100 lotu bulunan yatırımcının 254,6 lotu olacak.

Bölünme Sonrası Hissenin Fiyatı Kaç TL Oldu?

İhlas Haber Ajansı, 26 Haziran 2023 tarihi itibarıyla düzeltilmiş pay fiyatı olan 39,2 TL’den işlem görmeye başlayacak.

İhlas Haber Ajansı Bedelsiz Sermaye Artırımı Ne Zaman? 

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), İhlas Haber Ajansı’nın bedelsiz sermaye artırım başvurusunu 22 Haziran 2023 tarihi itibarıyla onayladı. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıklama yapan şirket, bölünme tarihini 26 Haziran 2023 olarak duyurdu.

Bedelsiz Sermaye Artırımı için Başvuru Yapmaya Gerek Var mı?

Midas yatırım hesabında, İhlas Haber Ajansı (IHAAS) hissesi bulunan yatırımcıların bedelsiz sermaye artırımı için herhangi bir işlem yapmasına gerek yoktur.

Bölünmeden elde edilen lotlar otomatik olarak yatırım hesabına yansıtılır ve hisse düzeltilmiş fiyattan işlem görmeye başlar.

İhlas Haber Ajansı 154,6% Bedelsiz Sermaye Artırımı Nasıl Gerçekleşecek?

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Kamuyu Aydınlatma Platformu