Borsa Haberleri

IGT, İki Birimini 6,2 Milyar Dolara Everi ile Birleştirecek

Şubat 29, 2024 • 1 dakika okuma süresi
IGT, İki Birimini 6,2 Milyar Dolara Everi ile Birleştirecek

International Game Technology (IGT), küresel oyun ve “playdigital” birimlerini ayırarak bu iki segmentini 6,2 milyar dolar değerinde bir anlaşmayla oyun makinesi üreticisi Everi Holdings (EVRI) ile birleştirdiğini açıkladı.

IGT hissedarlarının birleşik şirketin yaklaşık 54%’üne sahip olması, geri kalanının ise Everi hissedarlarına gitmesi bekleniyor.

IGT yönetim kurulunun Global Gaming ve PlayDigital işletmelerine yönelik stratejik bir inceleme başlatmasının ardından gelen anlaşma, şirketin kara tabanlı oyun, iGaming, spor bahisleri ve fintech gibi tekliflerini ayıracak ve şirketi saf bir küresel piyango işi haline getirecek.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters