Apple Haberleri

IDC, Mac Satışları için Öncü bir Gösterge Değil – Bernstein

April 11, 2023 • 1 dakika okuma süresi
IDC, Mac Satışları için Öncü bir Gösterge Değil – Bernstein

IDC’nin Apple’ın (AAPL) masaüstü bilgisayarı Mac satışlarının yılın ilk çeyreğinde düştüğü açıklamasının ardından Apple’ın imdadına yatırım şirketi Bernstein yetişti. 

Apple hissesi için “SEKTÖRE PARALEL PERFORMANS” notunu koruyan Bernstein analisti Toni Sacconaghi, Apple’ın daha önce söz konusu çeyrek dönemde Mac satışlarında “ciddi bir düşüş” beklediğini hatırlattı. 

Sacconaghi, IDC verilerinin Mac’e ilişkin gelirleri tahmin etmede “her zaman” doğru olmadığını belirtti.

IDC’nin Mac ve genel olarak masaüstü bilgisayar satışlarına ilişkin raporuna göz atmak istersen Apple’ın Mac Satışları 40% Düştü – IDC içeriğimize de bekleriz.  

IDC, Mac Satışları için Öncü bir Gösterge Değil - Bernstein

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha