Borsa Haberleri

IBM’den Yeni Yapay Zekâ Platformu

May 9, 2023 • 1 dakika okuma süresi
IBM’den Yeni Yapay Zekâ Platformu

Yapay zekânın, bünyesindeki 8 bine yakın işin yerini alacağı öngörüsüyle geçtiğimiz haftalarda işe alımları durduran IBM (IBM), görünen o ki günümüzün çığır açan teknolojisiyle barışmış.

Şirketin yıllık Think konferansında yapılan açıklamada, IBM’in yeni yapay zekâ platformu Watsonx, müşterilerilerine temel modeller ve üretici yapay zekâ modelleri oluşturup bu modelleri herhangi bir bulut ortamında depolayıp yönetme imkanı sunacak. 

IBM CEO’su Arvind Krishna, “IBM Watsonx’i şirket ihtiyaçlarına göre oluşturduk, böylece müşteriler artık kullanıcı olmanın ötesinde, yapay zekâ avantajına sahip olabilecek. IBM Watsonx ile müşteriler verilerinin kontrolünü sağlarken bir yandan da özel yapay zekâ becerilerini hızla eğitip uygulayabilecek.” yorumunu yaptı. 

IBM’den Yeni Yapay Zekâ Platformu

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha