Borsa Haberleri

IBM, Hashi Anlaşmasını Tamamlamaya Hazırlanıyor

April 24, 2024 • 2 dakika okuma süresi
IBM, Hashi Anlaşmasını Tamamlamaya Hazırlanıyor

Yazılım devi International Business Machines (IBM), bulut yazılım sağlayıcısı HashiCorp’u (HCP) satın almak için bir anlaşma yapmaya yaklaşıyor.

CEO Arvind Krishna yönetimindeki IBM, bulut tekliflerini geliştirmek için son dönemlerde satın almalara odaklandı. Bunun sebebi de üretici yapay zekâ alanındaki patlamanın, büyük miktarda verinin işlenmesine yardımcı olduğu için bulut yazılımının cazibesini artması.

Kaliforniya merkezli HashiCorp, müşterilerin altyapılarını bulut üzerinde kurmalarını ve yönetmelerini sağlıyor. LSEG verilerine göre, şirketin yıllık geliri 31 Ocak’ta sona eren yılda 22,5% artışla 583,1 milyon dolara yükselmiş ve analistlerin o dönemki ortalama tahminini aşmıştı.

WSJ’nin konuyla ilgili bilgisi olan kaynaklara dayandırdığı haberine göre HashiCorp için bir anlaşma önümüzdeki günlerde sonuçlandırılabilir ancak görüşmelerin bir işlemle sonuçlanmaması da hâlâ mümkün.

IBM geçtiğimiz yıl, Vista Equity Partners’tan 4,6 milyar dolar karşılığında teknoloji harcama yönetimi platformu Apptio için yapılan anlaşma da dahil olmak üzere dokuz satın alma işlemini tamamladı.

Şirketin 2018 yılında yazılım şirketi Red Hat’i borç dahil 34 milyar dolara satın alması, bugüne kadarki en büyük satın alma işlemi olma özelliğini koruyor. 

IBM, Hashi Anlaşmasını Tamamlamaya Hazırlanıyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters