Borsa Haberleri

IBM, Adobe Yapay Zekâsından Memnun

Mart 7, 2024 • 2 dakika okuma süresi
IBM, Adobe Yapay Zekâsından Memnun

International Business Machines (IBM), Adobe’un (ADBE) üretici yapay zekâ araçlarının ilk testlerinin verimlilik artışıyla sonuçlandığını söyledi.

IBM, Adobe’un metin sorgularından görüntüler oluşturabilen araçlarını pazarlama kampanyalarına yardımcı olmak için kullandığını belirtti.

Bu, Adobe’un büyük şirketleri cezbedeceğini umduğu, davalara karşı yasal garantilerle kendi özel verileri üzerinde eğitilmiş yapay zekâ sistemleri oluşturma stratejisinin ilk testi niteliğinde bir gelişme.

IBM’in danışmanlık kolunun küresel baş tasarım sorumlusu Billy Seabrook, kendi birimindeki 1.600 tasarımcının Adobe araçlarını kullanarak hızlı bir şekilde fikir ürettiklerini ve pazarlama kampanyalarının farklı bölümlerinde kullanılmak üzere bunların varyantlarını oluşturduklarını söyledi.

Reuters’a konuşan Seabrook, “Uçtan uca bir döngü için normalde iki haftamızı alan süreyi iki güne indirdik.” dedi.

Genel olarak IBM, küçük tasarım varyantları üretmek yerine beyin fırtınası yapmaya daha fazla zaman ayırabilecek olan tasarımcıların verimliliğinde 10 kat artış beklediğini söyledi.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti