Borsa Haberleri

Hut 8, Açığa Satış İddialarını Reddetti

January 24, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Hut 8, Açığa Satış İddialarını Reddetti

Kripto para madencisi Hut 8 (HUT) hisseleri, şirketin kısa bir süre önce yayınlanan açığa satış raporunun yanıltıcı ve yanlış iddialarla dolu olduğunu söylemesinin ardından piyasa öncesinde 6% yükseldi. 

Şirket tarafından yapılan açıklamada “Rapor; Hut 8, operasyonları, mali durumu, yönetim uygulamaları ve kilit yöneticileri hakkında yanlış bilgi yaymaya yönelik kasıtlı bir girişimi temsil ediyor gibi görünüyor.” ifadeleri kullanıldı. 

Başkan Bill Tai de “Yönetim kurulu şirketin eşitlerin birleşmesi, stratejik planı ve yönetim ekibine olan güvenini tam olarak sürdürüyor.” dedi.

Madencilik şirketinin Nasdaq’ta listelenen hisseleri, JCapital Research’ün Hut 8’in başka bir madenci şirketi ile birleşmesinin, bir “pump and dump” hareketine yol açacağını iddia eden bir rapor yayınlamasının ardından 18 Ocak’tan bu yana 32% değer kaybetmişti. 

Küçük bir not: Kripto paralarda pump ve dump, kripto para fiyatlarının doğal olmayan, yani yapay yollarla artırılıp azaltılmasına denir.

Kasım ayında Hut 8, USBTC ile birleşmesini tamamlayarak, birleşik şirketin altı eyalette 825 megavat brüt enerjiye erişmesini sağlamıştı. 

Hut 8, Açığa Satış İddialarını Reddetti

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha