Borsa Haberleri

Humana, 2025 Gelirleri için Karamsar Bir Görünüm Açıkladı

January 25, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Humana, 2025 Gelirleri için Karamsar Bir Görünüm Açıkladı

Sağlık sigortası şirketi Humana (HUM), yaşlı yetişkin nüfusun tıbbi bakım talebindeki artışın bu yıl hisselerini 16% düşürmesine neden olmasının ardından, 2025 kâr tahmininin artık ulaşılabilir olmadığını söyledi.

İnsanların, özellikle de yaşlı yetişkinlerin, eklem protezi gibi COVID-19 salgını sırasında erteledikleri prosedürleri yaptırmak için hastanelere dönmeleri nedeniyle sağlık sigortacılarının tıbbi maliyetleri son çeyrekte oldukça arttı.

Humana, “Yüksek (Medicare) maliyetlerinin, Humana’ya özgü olmayan bir endüstri dinamiği olduğuna ve bunların uzun bir süre devam edebileceğine veya bazı durumlarda kalıcı olarak temel çizgiyi sıfırlayabileceğine inanıyoruz.” ifadelerini kullandı. 

Humana’nın açıklamalarından CVS (CVS), Cigna (CI), Centene (CNC) ve UnitedHealth (UNH) gibi diğer sağlık sigorta şirketleri de olumsuz etkilendi. 

Şirket, 2024 için hisse başına yaklaşık 16 dolar tutarında düzeltilmiş kâr öngörüyor; bu, analistlerin hisse başına 29,10 dolar olan beklentilerinin çok altında.

Humana, 2025 Gelirleri için Karamsar Bir Görünüm Açıkladı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters