Disney

Hulu Eklentisi, Park Yatırımlarıyla Disney Doğru Yolda – UBS

Mart 27, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Hulu Eklentisi, Park Yatırımlarıyla Disney Doğru Yolda – UBS

UBS analistlerine göre Walt Disney (DIS), yayın hizmetlerinde yaptığı düzenlemeler ve parklarına yaptığı yoğun yatırımlar sayesinde doğru yönde ilerliyor.

Hissenin “AL” notunu koruyan UBS analisti John Hodulik, hedef fiyatını ise 120 dolardan 140 dolara yükseltti.

UBS’e göre kısa vadeli büyümenin ana kaynağı; abone artışı, şifre paylaşımının aşamalı olarak azaltılması, fiyat artışları ve daha fazla reklam nedeniyle Disney’in yayın hizmetlerinden gelecek.

Ki şirket bu alanda iddialı adımlar attı bile. Walt Disney bugün genel izleyici odaklı Hulu yayın hizmetinin Disney+’a eklenmesini tamamlayarak “The Bear” ve “American Horror Story” gibi yapımları bünyesine ekledi.

Hulu’nun binlerce film ve dizisi Disney+ uygulamasında ve arama sonuçlarında Disney programlarıyla birlikte gösterilecek. Henüz Disney+ paketi için ödeme yapmayan aboneler, ayda fazladan 2 dolar karşılığında Hulu’yu eklemeleri için yönlendirmeler görecekler.

Hodulik bir notta, “ABD’de Hulu’nun konsolidasyonu da katılımı artıracak ve operasyonları düzene sokmaya yardımcı olarak yayın marjlarını artıracak. Ayrıca içerik segmentinin, lisans gelirlerinin artması ve yeni filmlerle birlikte gişelerin iyileşmesiyle kâra geçmesini bekliyoruz.” yorumunu yapıyor. 

Disney ayrıca Fox (FOX) ve Warner Bros Discovery (WBD) ile yeni bir spor yayınları girişiminde de yer alıyor.

Öte yandan şirket, önümüzdeki birkaç yıl içinde park ve tatil köylerine 30 milyar dolar ve gemi seyahatlerine 12 milyar dolar yatırım yapacak. Hodulik’e göre bu durum da Disney’in park ve gemi segmentlerinde büyüme görme olasılığını artırıyor.

Ancak UBS, tüm bu olumlu trendler için bir temel riskin altını çiziyor: Yaklaşan hissedar oylamasında aktivistlerin baskısı.

Hodulik, “Bizce en büyük risk, aktivistlerin yönetim kurulu koltukları için yapılan teklifte başarılı olmaları halinde potansiyel yönetim değişikliği. Bu durum, Bob Iger’in son görev süresinin faydalarının görülmeye başlandığı bir dönemde hisselerde bir düşüşe neden olabilir.” diye ekliyor. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha, Reuters