Google

HubSpot, Alphabet’in Anlaşma Teklifi Haberiyle Yükseldi

May 28, 2024 • 1 dakika okuma süresi
HubSpot, Alphabet’in Anlaşma Teklifi Haberiyle Yükseldi

ABD’li teknoloji devi Alphabet’in (GOOGL), yazılım şirketi HubSpot’u (HUBS) satın almak için bir teklifte bulunduğuna dair haberlerin piyasa gözlemcileri tarafından doğrulanmasıyla HubSpot hisseleri 7% ralli yaptı. 

CNBC’den David Faber Salı günü yaptığı açıklamada, Alphabet’in sunacağı teklifin tamamı hisseden oluşacak bir anlaşmayı içerdiğini belirtildi. 

Faber, “HubSpot’un Google ile görüşmelerde bulunduğuna dair birçok haber var. Benim anladığım, Alphabet’in HubSpot’u satın almak için tamamı hisseden oluşan bir teklif sunduğu.” diyor.

Bloomberg bu ayın başlarında Google’ın HubSpot’u satın almak için görüşmelerde ilerlediğini bildirmişti. Alphabet, HUBS ile olası bir anlaşmanın şartlarını görüşmeye devam ediyor ve henüz herhangi bir anlaşmaya varılmadı. HubSpot, şu anda 30 milyar doların üzerinde bir piyasa değerine sahip.

HubSpot, Alphabet’in Anlaşma Teklifi Haberiyle Yükseldi

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha