Borsa Haberleri

HSBC’den Yeni Dolar/TL Tahmini

Mart 7, 2024 • 1 dakika okuma süresi
HSBC’den Yeni Dolar/TL Tahmini

HSBC, dolar/TL için tahminini yukarı yönlü revize etti. Banka, dolar/TL’de 2024 yılı için 33 olan tahminini 36’ya yükseltti.

Aralarında Murat Toprak’ın da bulunduğu HSBC stratejistleri dolar/TL’deki söz konusu revizenin gerekçesi olarak değer kaybının beklenenden daha hızlı olduğunu kaydetti. Yapılan değerlendirmede “Dövizle ilgili makro değişkenlerin çoğu bu yılın başından bu yana çok fazla değişmedi. Ancak enflasyon daha yüksek seyretti ve Merkez Bankası TL’nin nominal değer kaybına beklediğimizden daha fazla izin verdi” denildi.

HSBC stratejistlerine göre, Türk lirasının değer kazanması TCMB’nin enflasyon hedeflemesi kapsamında bir ara hedef haline geldi. Türk lirasının reel olarak değer kazanma olasılığının 10% civarında olduğu varsayılıyor.

Dolar/TL’de Son Durum Ne?

Dolar, 7 Mart 2024 (Bugün) saat 13.21 sularında 31,84 lira seviyesinden işlem görüyor.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Bloomberg HT