Nvidia

HSBC’den Nvidia’ya Çift Güncelleme: “SAT” Notu “AL” Oldu!

HSBC’den Nvidia’ya Çift Güncelleme: “SAT” Notu “AL” Oldu!
Google News Icon Takip Et

HSBC’ye göre, Nvidia’nın (NVDA) büyüyen yapay zekâ segmenti Wall Street’te yankı bulduğunda şirket hisselerindeki ralli yeni bir boyuta ulaşabilir. 

HSBC’nin Asya teknoloji araştırmaları direktörü Frank Lee, Nvidia’ya çift güncelleme yaparak “SAT” hisse notunu “AL” olarak değiştirdi ve 12 aylık ortalama hedef fiyatı da 175 dolardan 355 dolara yükseltti. 

Yılbaşından bu yana 85% yükselen Nvidia hisseleri, Nasdaq Composite’in aynı dönemdeki 16,2%’lik artışını da geride bıraktı. 

2024 ve sonrasında Nvidia için bilanço tarafında beklentilerin üzerinde artış olacağına inanıyoruz. Genel olarak Nvidia için fazla tedbirliydik” diyen Lee, hissenin artış potansiyelinin oldukça büyük olduğunu düşünüyor. 

Lee, Nvidia’nın muhteşem yapay zekâ fiyatlamasının henüz denkleme dahil olmadığını belirtiyor ve yapay zekâ çipleri, tipik grafik çiplerinden 10 ile 20 kat daha pahalı olduğu için fiyatlarda “gözle görülür bir güçlenme” olacağına inanıyor. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı


Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC