Borsa Haberleri

HSBC, Turkcell ve Türk Telekom için Hedef Fiyatlarını Güncelledi

HSBC, Turkcell ve Türk Telekom için Hedef Fiyatlarını Güncelledi
Google News Icon Takip Et

HSBC, Borsa İstanbul’da işlem gören telekomünikasyon şirketleri Turkcell (TCELL) ve Türk Telekom (TTKOM) için yeni hedef fiyat verdi.

HSBC, enflasyonist dalgalara rağmen, telekomünikasyon şirketlerinin sağlam bir reel büyüme sergilemeye devam ettiklerini ifade etti. HSBC’nin raporuna göre iki şirket, reel büyümenin temel itici gücü olan güçlü fiyatlandırma gücüne sahip. Raporda “Enflasyondaki düşüş ve TL’deki istikrarın marjlar ve döviz hedge maliyetleri üzerindeki baskıyı hafifleteceğini düşünüyoruz” ifadeleri yer aldı.

Yeni Hedef Fiyatlar

HSBC, Turkcell için tavsiyesini “Al” olarak korurken, Türk Telekom için ise “Tut” tavsiyesini sürdürdü.

HSBC’nin iki şirket için verdiği yeni hedef fiyatlar ise şu şekilde gerçekleşti 👇

TCELL 👉 135 TL (Eski 100 TL)

TTKOM 👉 50 TL (Eski 33 TL)

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Ekonomim