BIST Şirket Haberleri

HSBC, Türk Hisse Senetlerinide “Endeksin Üzerinde Getiri” Bekliyor

October 12, 2023 • 1 dakika okuma süresi
HSBC, Türk Hisse Senetlerinide “Endeksin Üzerinde Getiri” Bekliyor

Seçimler sonrası yeni ekonomi ekibinin atanması ve geleneksel makropolitikanın sürdürülmesi, Türk hisse senedi piyasasını olumlu etkiledi. HSBC bu durumu dikkate alarak piyasadaki keskin yükselişe vurgu yaptı. Ayrıca bu yükselişin devam edeceğine inandığını da belirtti.

Endeksin Üzerinde Getiri” Tahmini 📌

HSBC’nin yayımladığı son strateji raporuna göre, Türk hisse senetlerine dair “endeksin üzerinde getiri” beklentisi sürüyor. Bu, yatırımcılar için önemli bir öngörü olarak karşımıza çıkıyor.

2024 Büyüme Tahmini ve Ekonomik Düzeltme 🔍

HSBC’nin temel senaryosunda 2024 yılına dair bir büyüme tahmini bulunuyor. Bu tahminde, büyümenin yavaşlamasının ardından kademeli bir ekonomik düzeltme öngörülüyor. Ancak eylül ayında yapılan bir revizyonla, büyüme tahmininin 4,1%’den 3%’e çekildiği bilgisi paylaşıldı.

Cari Açıkta Daralma Beklentisi 📉

HSBC, makroekonomik istikrarın en iyi göstergesi olarak cari açığı değerlendiriyor. Kurum, önümüzdeki iki yıl içerisinde cari açığın daralacağını öngörüyor.

HSBC, Türk Hisse Senetlerinide "Endeksin Üzerinde Getiri" Bekliyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Foreks