Borsa Haberleri

HSBC, Perakende Ve Tüketim Sektörü İçin Hedef Fiyatlarını Yükseltti

January 24, 2024 • 1 dakika okuma süresi
HSBC, Perakende Ve Tüketim Sektörü İçin Hedef Fiyatlarını Yükseltti

HSBC, Türk perakende ve tüketim şirketleri için hedef fiyatlarını yukarı yönlü olarak revize etti.

Kurum yayımladığı raporda tüketici hisselerinin hala iyi desteklendiği görüşünde olduklarını belirterek, “Organize perakendedeki büyüme, gıda perakendesinde özel markaların varlığı ve fiyatlandırma ihtiyari mallar için avantaj” ifadelerini kullandı.

Kurum ayrıca talep ve fiyatlama oynaklığı konusunda Bim Birleşik Mağazalar (BIMAS) ve Mavi Giyim’in (MAVI) daha dirençli olduğuna dikkat çekti. Kurum “Cazip değerlemeler” nedeniyle tüketici kapsamındaki “Al” tavsiyelerinin koruduklarını belirterek “FAVÖK marjları üzerindeki aşağı yönlü riskin yıl içinde kademeli olarak artabileceğini, zira hacim büyümesine ulaşmanın zorlaşabileceğini not ediyoruz” dedi.

Hedef Fiyatlar

Kurumun hedef fiyat kapsamında Coca Cola’nın (CCOLA) hedef fiyatını 450 TL’den 635 TL’ye, Anadolu Efes’in (AEFES) 140 TL’den 185 TL’ye, Mavi Giyim’in (MAVI) 130’TL’den 170 TL’ye, Migros’un (MGROS), 460 TL’den 510 TL’ye, Bim Birleşik Mağazalar (BIMAS), 410 TL’den 450 TL’ye ve Ülker’in (ULKER) 95 TL’den 110 TL’ye yükseltti.

HSBC, Perakende Ve Tüketim Sektörü İçin Hedef Fiyatlarını Yükseltti

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Foreks