BIST Şirket Haberleri

HSBC Global, Ereğli ve Kardemir’in Hedef Fiyatını Yükseltti

Mart 9, 2023 • 1 dakika okuma süresi
HSBC Global, Ereğli ve Kardemir’in Hedef Fiyatını Yükseltti

HSBC Global, demir çelik sektörünün önde gelen şirketleri Ereğli Demir ve Çelik (EREGL) ile Kardemir Karabük Demir Çelik (KRDMD)’in hedef fiyatlarını güncelledi.

HSBC Global yaptığı açıklamada Ereğli Demir ve Çelik için hedef fiyatını 32 TL’den 45 TL’ye yükseltti ve tavsiyesini TUT olarak korudu.

Kardemir Karabük Demir Çelik için hedef fiyatını ise 13 TL’den 25 TL’ye, tavsiyesini TUT’tan AL’a yükseltti.

Hedef fiyatla ilgili rapor yayınlayan HSBC Globa, Ereğli Demir ve Çelik ile Kardemir Karabük Demir Çelik’in finansal performansını ve fiyat hareketlerini takip edeceğini bildirdi.

2022 dördüncü çeyrek bilançosuna göre Ereğli Demir ve Çelik net dönem kârını 18 milyar TL, Kardemir Karabük Demir Çelik ise 2,1 milyar TL olarak duyurmuştu.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: HSBC Global