BIST Şirket Haberleri

HSBC Global, Ereğli Demir ve Çelik’in Hedef Fiyatını Yükseltti

March 17, 2023 • 1 dakika okuma süresi
HSBC Global, Ereğli Demir ve Çelik’in Hedef Fiyatını Yükseltti

HSBC Global, demir çelik sektöründe faaliyet gösteren Ereğli Demir ve Çelik (EREGL)’in hedef fiyatını güncelledi.

HSBC Global yaptığı açıklamada 16 Mart 2023 tarihi itibarıyla 13% getiri potansiyeli ile Ereğli Demir ve Çelik için hedef fiyatını 45 TL’ye tavsiyesini ise “TUT”tan “AL”a yükseltti.

Hedef fiyatla ilgili rapor yayınlayan HSBC Global, Ereğli Demir ve Çelik’in sektörel gelişmelerini, finansal performansını ve fiyat hareketlerini takip edeceğini bildirdi.

2022 dördüncü çeyrek bilançosuna göre net dönem kârını 18 milyar TL olarak açıklayan Ereğli Demir ve Çelik, 2023 yılında temettü dağıtmayacağını duyurmuştu.

HSBC Global, Ereğli Demir ve Çelik’in Hedef Fiyatını Yükseltti

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı