BIST Şirket Haberleri

HSBC Global, Enerjisa Enerji’nin Hedef Fiyatını Yükseltti!

April 4, 2023 • 1 dakika okuma süresi
HSBC Global, Enerjisa Enerji’nin Hedef Fiyatını Yükseltti!

HSBC Global, enerji sektöründe faaliyet gösteren Enerjisa Enerji (ENJSA)’nin hedef fiyatını güncelledi.

HSBC Global, yaptığı açıklamada 4 Nisan 2023 tarihi itibarıyla 47% getiri potansiyeli ile Enerjisa Enerji için hedef fiyatını 40,80 TL’den 42,70 TL’ye tavsiyesini ise “TUT”tan “AL”a yükseltti.

Hedef fiyatla ilgili rapor yayınlayan HSBC Global, Enerjisa Enerji’nin sektörel gelişmelerini, finansal performansını ve fiyat hareketlerini takip edeceğini bildirdi.

2022 dördüncü çeyrek bilançosuna göre net dönem kârını 14,49 milyar TL olarak açıklayan Enerjisa Enerji, 2023 yılında 2,07 TL temettü dağıtacağını duyurmuştu.

HSBC Global, Enerjisa Enerji’nin Hedef Fiyatını Yükseltti!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: HSBC, Foreks