Borsa Haberleri

HSBC, Bilanço Öncesi Nvidia’nın Hedef Fiyatını Yükseltti

Ağustos 21, 2023 • 2 dakika okuma süresi
HSBC, Bilanço Öncesi Nvidia’nın Hedef Fiyatını Yükseltti

Önümüzdeki günlerde bilançosunu açıklamaya hazırlanan Nvidia (NVDA), başta HSBC olmak üzere Wall Street analistlerinden aldığı destekle açılış öncesinde 2,50%’nin üzerine yükseldi. 

Yarı iletken devinin hissesi için “AL” notunu koruyan HSBC analisti Frank Lee, 12 aylık ortalama hedef fiyatını 600 dolardan 780 dolara yükseltti. Bu güncelleme, geçtiğimiz hafta Rosenblatt’ın NVDA’ya verdiği 800 dolarlık hedef fiyattan sonra Wall Street’teki en yüksek ikinci tahmin.

Lee’nin yanı sıra KeyBanc analisti John Vinh de Nvidia için hâlihazırda temmuz ayında yükselttiği hedef fiyatı 620 dolara çıkararak bu “eşsiz” şirketin bilançosunda tahminleri aşmasının muhtemel olduğunu belirtti.

👨🏻 “Yapay Zekânın Babası”

Nvidia CEO’su Jensen Huang’ı “yapay zekânın vaftiz babası” olarak tanımlayan Wedbush Securities analisti Dan Ives, şirketin bilançosunun, özellikle de ikinci çeyrek sonuçlarının ardından teknoloji hisselerinin “sallantıda” olduğu göz önüne alındığında “merakla beklendiğini” söyledi.

Ives, “Nvidia’dan, bu hafta Jackson Hole/Powell konuşması ile FED’in piyasalarda daha fazla tedirginliğe neden olmasına rağmen, bu teknoloji rallisini yılın geri kalanında sürdürmek için motordaki yakıt olması gereken bir yükseliş bekliyoruz.” dedi. 

Analistlerin konsensüs tahminleri, Nvidia’nın 23 Ağustos’ta açıklayacağı ikinci çeyrek bilançosunda 11,07 milyar dolarla hisse başına 2,09 dolar kâr edeceği yönünde.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti