Borsa Haberleri

HPE ile Nutanix Arasında Satın Alım Görüşmeleri Yapılıyor

Aralık 1, 2022 • 2 dakika okuma süresi
HPE ile Nutanix Arasında Satın Alım Görüşmeleri Yapılıyor

Bloomberg’in çarşamba günü geç saatlerde yaptığı habere göre Hewlett Packard Enterprise (HPE), Nutanix’e (NTNX) yönelik satın alma ilgisini ifade etti ve son aylarda bulut bilişim sağlayıcısıyla bu yönde görüşmelerde bulundu.

● Habere göre bu görüşmeler aralıklı olarak gerçekleşti ve iki şirketin fiyat konusunda bir anlaşmaya varıp varamayacağı şu an itibarıyla belirsizliğini koruyor.

● Nutanix (NTNX) çarşamba seansını 4,1% yükselişle 28,26 dolardan kapatarak yaklaşık 6,5 milyar dolarlık bir piyasa değeri sağlarken HPE (HPE) ise +8,5% kapanışla 16,78 dolara yükseldi ve 21 milyar dolarlık bir piyasa değerine ulaştı.

Eğer yazılarımızı mobil uygulamamızdan okuyorsan, içerikte bahsi geçen tüm hisselere aşağıdaki şirket logolarından ulaşabilirsin.

● Nutanix (NTNX), birinci çeyrek için beklentileri aşacak şekilde 433 milyon dolar kazanç açıkladı ve 2023 mali yılı için 460 milyon – 470 milyon dolarlık kazanç beklentisi öngördü.

● Bununla birlikte dördüncü çeyrek için 7,87 milyar dolar kazanç açıklaması yaparak bugüne kadarki en büyük ikinci çeyrek kazancına ulaşan HPE (HPE), 2023 mali yılı için güçlü bir öngörüde bulundu.

HPE ile Nutanix Arasında Satın Alım Görüşmeleri Yapılıyor

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti