Borsa Haberleri

HP Bilanço Özeti: 2023 Öngörüsü ve İşten Çıkarmalar

Kasım 23, 2022 • 2 dakika okuma süresi
HP Bilanço Özeti: 2023 Öngörüsü ve İşten Çıkarmalar

Beklentilerin oldukça altında kalan bir 2023 öngörüsü ve 2025’e kadar 6 bin çalışanını işten çıkaracağı söylentileri üzerine HP (HPQ) hisseleri salı günü dalgalı bir seyir kaydetti.

● Düzeltilmiş bazda gelecek mali yıl tahminlerine göre hareket eden HP (HPQ) hisse başına 3,20 ile 3,60 dolar arasında kazanç beklentisine sahip. Bu rakam analistlerin öngördüğü hisse başına 3,61 doların çok altında.

● Dördüncü çeyrek için açıklamalar yapan HP (HPQ), bir defaya mahsus kalemler hariç tutulduğunda hisse başına 85 sent kazanç elde ederek 14,8 milyar dolar getiri sağladığını bildirdi. Analistlerin 10,28 milyar dolar öngördüğü kişisel sistemlerden elde edilen kazanç 10,27 milyar dolar olarak gerçekleşti.

● Analistlerin beklentisi ise satışlarda toplamda 14,68 milyar dolar olmak üzere hisse başına 84 sent kazanç olacağı yönündeydi.

● Şirketin hisse başına 25 sent olan üç aylık temettü oranı, hisse başına 5% yükselişle 26.5 sente çıktı.

● HP (HPQ)’nin bu açıklamalarına verilen ilk tepki, kapanış sonrası işlemlerde şirket hisselerinin 5%’e kadar düşmesine neden oldu. Hisse senedi daha sonrasında 1,3% seviyesinde yükseldi.

● Makro kaygıların şirketin kısa vadeli potansiyelini “zora sokabileceğini” kaydeden Credit Suisse geçen hafta HP (HPQ)’nin notunu düşürdü.

Midas'ı İndir

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti