Borsa Haberleri

Horizon Therapeutics Satılacak mı? – Potansiyel Alıcılarla Konuşuluyor

November 30, 2022 • 1 dakika okuma süresi
Horizon Therapeutics Satılacak mı? – Potansiyel Alıcılarla Konuşuluyor

Amgen (AMGN), Janssen Global Service ve Sanofi (SNY) ile olası devralma tekliflerine ilişkin olarak ön görüşmelerde bulunduğunu doğrulayan Horizon Therapeutics Plc (HZNP),  kapanış sonrası saatlerde 31% yükseliş kaydetti.

● Yapılan açıklamaya göre, Dublin merkezli şirket için bir devralma teklifi gelip gelmediği kesin değil. İrlanda hukukuna göre, olası alıcıların her birinin bir teklifte bulunmak veya teklif vermeme kararı almak için 10 Ocak günü New York saati ile 17.00’ye kadar müddet var.

● Wall Street Journal salı günü piyasa kapanışından sonra yaptığı haberde, Horizon (HZNP)’un büyük ilaç şirketlerinden devralma teklifleri topladığını bildirmişti.

● HZNP’nin yaklaşık 18 milyar dolarlık bir piyasa değeri var ve gerçekleşebilecek bir devralma işleminde rakamın 20 milyar doların çok üzerine çıkabileceği öne sürülüyor.

Horizon Therapeutics Satılacak mı? - Potansiyel Alıcılarla Konuşuluyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha