Borsa Haberleri

Honeywell, CAES Systems’ı 1,9 Milyar Dolara Satın Alacak

Honeywell, CAES Systems’ı 1,9 Milyar Dolara Satın Alacak
Google News Icon Takip Et

ABD’li holding şirketi Honeywell (HON), havacılık ve savunma teknolojisi şirketi CAES Systems’i özel sermaye şirketi Advent International’dan 1,9 milyar dolara satın alacağını açıkladı.

Tamamı nakit olan anlaşma, Honeywell’in otomasyon, havacılık ve enerji dönüşümü gibi mega trendlere odaklanmak üzere işlerini yeniden düzenlerken, havacılık ve uzay teknolojileri birimini güçlendirmek için son aylarda gerçekleştirdiği ikinci satın alma işlemine işaret etti. 

Büyümeyi desteklemek için şirket, son birkaç yıldır yüksek performans gösteren segmentleri güçlendirmek için birleşme ve satın almaları iki katına çıkarırken, büyüme stratejisiyle uyumlu olmayan birimleri elden çıkarıyor.

Bunlar arasında özellikle havacılık ve uzay, seyahat talebinin artmasıyla Boeing (BA) ve Airbus gibi müşterilerden gelen güçlü parça talebi nedeniyle şirketin performansını yükseltti.

Daha önce Cobham Advanced Electronic Solutions olarak bilinen CAES, havacılık ve savunma şirketleri için anten sistemleri ve iletişim ağları gibi elektronikler tasarlıyor, geliştiriyor ve test ediyor.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters