Borsa Haberleri

Honda ve Mitsubishi’den Elektrikli Araç Ortaklığı

Honda ve Mitsubishi’den Elektrikli Araç Ortaklığı
Google News Icon Takip Et

Honda Motor (HMC) ve Mitsubishi Motors (MIELY), temmuz ayında Altna adında yeni bir ortak girişim şirketi kurmayı planladıklarını duyurdu. 

Yeni ortak girişim, iki otomobil üreticisinin 2023 yılında karbondan arındırılmış bir gelecek toplumuna doğru elektrikli araç pazarında beklenen büyüme ışığında,, yeni işletmelerin kurulmasına yönelik görüşmelere başlamak üzere ekim ayında imzaladıkları mutabakat zaptına dayanıyor.

Honda ve Mitsubishi, söz konusu anlaşma kapsamında bir ortak girişim şirketi kurmaya ve elektrikli araç kullanım maliyetinin optimizasyonu, bataryaların kullanım ömrü değerinin artırılması ve Japonya’daki kaynak dolaşımının iyileştirilmesi gibi elektrikli araçların toplumsal olarak uygulanmasına yönelik zorlukları ele almak için birlikte çalışmaya karar verdiklerini açıkladı. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha