Borsa Haberleri

Honda, Çin’de Yeni Nesil Elektrikli Araçlar Sunacak

April 16, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Honda, Çin’de Yeni Nesil Elektrikli Araçlar Sunacak

Japon araç üreticisi Honda Motor (HMC), 2027 yılına kadar Çin’de Ye markası altında yeni nesil altı elektrikli araç modelini piyasaya süreceğini açıkladı.

Şirket ayrıca, 2035 yılına kadar ülkedeki otomobil satışlarının tamamını elektrikli araçlar üzerinden yapma yarışında, 2027 yılına kadar Çin’de toplam 10 Honda markalı elektrikli araç modelini piyasaya sürmeyi planladığını da sözlerine ekledi.

Japonya’nın en büyük ikinci otomobil üreticisi, elektrikli araç satışlarını artırma konusunda General Motors (GM) ve Volkswagen (VWAGY) gibi Avrupalı ve ABD’li rakiplerinin gerisinde kaldı.

Çinli elektrikli araç üreticilerinin artan rekabetiyle karşı karşıya kalan Honda ve rakibi Nissan Motor (NSANY), geçtiğimiz ay temel bileşenler ve yazılım konusunda bir ortaklık düşündüklerini açıklamıştı.

Honda, Çin’de Yeni Nesil Elektrikli Araçlar Sunacak

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters