Borsa Haberleri

Hollywood Zaferi: Grevdeki Oyuncular, Stüdyolarla Anlaşmaya Vardı

Hollywood Zaferi: Grevdeki Oyuncular, Stüdyolarla Anlaşmaya Vardı
Google News Icon Takip Et

Sonunda Hollywood’da beklenen gün geldi; oyuncular sendikası ve stüdyolar, sektörde aylardır süregelen grevleri sonlandıracak geçici bir anlaşmaya vardı. 

🎉 Screen Actors Guild-American Federation of Television and Radio Artists (SAG-AFTRA) tarafından yapılan açıklamada, “SAG-AFTRA TV/Tiyatro Komitesi bu öğleden sonra oybirliğiyle 118 günlük grevi sona erdiren geçici bir anlaşmayı onayladı.” ifadeleri kullanıldı.

Oyuncuların 118 gündür devam eden grevi de gece yarısı sona erdi ve SAG-AFTRA yönetim kurulu nihai anlaşmayı “incelemek ve değerlendirmek” için yarın bir araya gelecek.

Hollywood oyuncuları, Disney (DIS), Paramount (PARA), Comcast (CMCSA), Netflix (NFLX) ve Warner Bros Discovery (WBD) gibi stüdyolarla görüşmelerin tıkanması üzerine temmuz ayı ortasında iş bırakma eylemi başlatmıştı.

Anlaşma, SAG-AFTRA’nın kardeş birliği Amerika Yazarlar Birliği’nin stüdyolarla yeni bir sözleşme imzalaması ve kendi grevini sona erdirmesinden bir aydan fazla bir süre sonra gerçekleşti.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC