Borsa Haberleri

Hollywood Yazarları, Stüdyolarla Geçici Anlaşmaya Vardı

September 25, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Hollywood Yazarları, Stüdyolarla Geçici Anlaşmaya Vardı

Hollywood yazarları, stüdyoları ve yayıncıları aylardır süren grevi sona erdirecek geçici bir anlaşmaya vardıklarını duyurdular.

Anlaşma hakkında bilgi sahibi olan kişiler, üç yıllık yeni anlaşmanın yazarlar için artan telif hakları, televizyon “yazı odaları” için zorunlu personel ve yapay zekâ kullanımına ilişkin korumalar da dahil olmak üzere birçok kazanım içerdiğini söyledi.

Her iki taraf da anlaşmanın şartları hakkında bilgi vermedi. Amerika Yazarlar Birliği (WGA), film ve TV stüdyolarını, ağları ve yayıncıları temsil eden bir koalisyon olan Sinema ve Televizyon Yapımcıları İttifakı ile anlaşmanın son hali üzerinde görüştüğünü belirtti. Müzakere komitesi daha sonra sözleşmeyi tavsiye edip etmeme konusunda oylama yapacak ve onay için gönderecek.

Bu gerçekleşene kadar, WGA tarafından yazarlara işe dönmemeleri talimatı verildi. Ancak her iki tarafın da aylar süren çekişmeli müzakerelerin ardından bir anlaşmayı kabul etmesi grevin sonunun başlangıcı olarak görülüyor.

Anlaşma, Warner Bros Discovery (WBD) CEO’su David Zaslav, Disney (DIS) CEO’su Bob Iger, Netflix (NFLX) eş CEO’su Ted Sarandos ve Comcast’in (CMCSA) sahibi olduğu NBCUniversal Studios Group Başkanı Donna Langley’in katıldığı ve art arda beş gün süren görüşmelerin ardından geldi.

Hollywood Yazarları, Stüdyolarla Geçici Anlaşmaya Vardı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: The Wall Street Journal