Borsa Haberleri

Hollywood Stüdyolarla Yapılan Anlaşmayı Onayladı, Grevler Bitti

Aralık 6, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Hollywood Stüdyolarla Yapılan Anlaşmayı Onayladı, Grevler Bitti

ABD’de The Screen Actors Guild-American Federation of Television and Radio Artists (SAG-AFTRA) oyuncular sendikası üyeleri, büyük stüdyolarla yapılan üç yıllık bir sözleşmeyi onaylayarak Hollywood’da film ve televizyon yapımını durduran altı aylık grevleri resmen sona erdirdi.

SAG-AFTRA, oy kullanan sendika üyelerinin 78%’inin Netflix (NFLX), Walt Disney (DIS), Warner Bros (WBD) ve diğer Alliance of Motion Picture and Television Producers (AMPTP) üye şirketleriyle yapılan anlaşmayı desteklediğini açıkladı.

Sendika, eskiden Twitter olarak bilinen X’te yaptığı açıklamada, SAG-AFTRA üyelerinin sadece 38%’inin oy kullandığını söyledi. SAG-AFTRA yaklaşık 160 bin oyuncu ve medya profesyonelini temsil ediyor.

Yeni sözleşme, sendika liderlerinin üç yıl içinde 1 milyar dolardan fazla olduğunu söylediği ücret artışları ve yayın primleri sağlıyor. Sözleşme ayrıca film yapımında yapay zekâ kullanımıyla ilgili önlemler de içeriyor.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti